For a better shopping experience, please upgrade to a newer browser.
Clif Shot Bloks Electrolyte Chews
Clif Shot Bloks Electrolyte Chews
USDA organic. With caffeine (Caffeine from green tea extract): 50 mg per serving. The natural performance enhancer. As an athlete and Clif's founder, I've happily eaten a ton of Clif Bars and Clif Shot. But after countless miles in the outdoors, it was time to expand my options, which is why we've created Clif Shot blocks. They're simple-to-handle and easy-to-chew, and they're the perfect complement to our bars, gels, and drinks. So if you're ready for more variety, grab a bag of Shot Blocks the next time you head out the door. Simple-to-handle. Easy-to-chew. Certified organic by QAI. Made in
Price: $30.34 
Quantity:
Clif Shot Bloks Energy Chews
Clif Shot Bloks Energy Chews
As an athlete and Clif Bar’s founder, I’ve enjoyed my share of Clif Bars and Clif Shot energy gel. But after countless miles of training and racing, it was time to expand the options, which is why we created Clif Shot Bloks. They come in delicious, bite-sized pieces so you can easily customize your nutrition – on the fly. Plus, with the unique Fastpak, accessing your nutrition has never been easier. So if you’re ready for more variety, grab some Shot Bloks the next time you head out the door. 95% Organic. Clean, Natural Performance. The Fastpak: Sports Nutrition On The Fly. Sleek and Portable.
Price: $30.34 
Quantity:
Honey Stinger Energy Chews
Honey Stinger Energy Chews
Organic Energy Chews. USDA Organic. 100% R.D.A. of Vitamin C. Contains Electrolytes. Dairy Free. Gluten Free. 0% Trans Fat. Pure Natural Energy. Run. Ski. Wrestle. Fish. Bull Ride. Climb. Lift. Surf. Split Wood. Ride. Sting. Lance Armstrong. At Honey Stinger we make our organic energy chews from the finest natural ingredients. Our fruity chews offer 100% of the RDA for Vitamin C blended with organic honey and organic tapioca syrup which contains both protein and fiber. They'll keep you running. The Crew at Honey Stinger. Contains 95% Organic Ingredients.DirectionsConsume 5-10 Chews every hour
Price: $18.37 
Quantity: